Információk
Jelentkezés tanfolyamra
- személyesen a 1141 Budapest, Zoborhegyi tér 5/b címen,
- telefonon a +36207738503 telefonszámon,
- info@koselakautosiskola.hu email címen,
- vagy az űrlapot online kitöltve az alábbi gombra kattintva: Jelentkezem
E-learning oktatásra (távoktatásra) folyamatosan lehet jelentkezni. Ha nincs ideje fix időpontú tanfolyamokra járni, ha a tanulást a saját időbeosztásához kívánja igazítani, ez az oktatási forma a megfelelő önnek! Az e-learningről bővebben ide kattintva olvashat.
Kreszvizsga és tanfolyam támogatás igénylése:
Kérelem beadásához szükséges nyomtatvány letöltése: Letöltés
A kérelem beadásához szükség van az autósiskola igazolására ez a nyomtavány itt tölthető le: Letöltés
A kérelem benyújtása:
A kérelmezőnek hitelt érdemlően igazolnia kell a támogatással érintett díjak, azaz a közlekedési alapismeretek tanfolyam díjának és a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga igazgatási szolgáltatási díjának megfizetését és a megfizetett díj összegét. Az igazolás abban az esetben fogadható el, ha abból megállapítható a vizsgázó neve, a "B" kategóriás jogosítvány megszerzéséhez szükséges elméleti tanfolyam és KRESZ vizsga összege és a díjak megfizetésének ténye. A díjak összegét és befizetését a közúti járművezető képzőszerv által kiállított igazolással javasoljuk bizonyítani. A kitöltött és aláírt kérelem nyomtatványt, a díj megfizetéséről szóló igazolást, továbbá nem magyar állampolgárságú kérelmező esetén a pótlapot és a mellékleteket a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz kell benyújtani (Postacím: 1820, Budapest). A kérelem elektronikus úton is benyújtható, ebben az esetben a mellékleteket szkennelt dokumentumként kell csatolni a kérelemhez.
Jogosultsággal kapcsolatos tudnivalók:
A „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges elméleti tanfolyam, illetve elméleti vizsga díjának megfizetéséhez az állam támogatást (a továbbiakban: támogatás) nyújt. A támogatást az a magyar állampolgár vagy a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 39. § (1) bekezdés a) és c)-h) pontjában meghatározott személy veheti igénybe, aki a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges sikeres közlekedési alapismeretek vizsgát 2018. július 1-jét követően tette le, és a vizsga napján a 20. életévét még nem töltötte be. Az igény előterjesztésének határideje A támogatás iránti kérelem a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges közlekedési alapismeretek vizsga sikeres letétele napjától számított egy éven belül terjeszthető elő. A megjelölt határidő jogvesztő. A támogatás mértéke a közlekedési alapismeretek tanfolyam díjának és a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga igazgatási szolgáltatási díjának ténylegesen megfizetett összege, de legfeljebb 25 000 forint.
Automata váltós autó
Automata váltóval való tanulás előnyei:
Automata váltó esetében csak egyszer kell váltani elinduláskor. Nincs kuplungolás, nincs váltás, ez teszi könnyebbé az autó vezetését. Az autó nem fog lefulladni. Figyelmét nem foglalja le a gépkocsi kezelése olyan mértékben, mint a manuális váltós autónál, ezért hamarabb tud figyelni a közúti jelzésekre, szabályokra és azok betartására. Kevesebb óraszám alatt lehet megtanulni a vezetést. Természetesen a kötelező óraszám itt is 30 óra, illetve 580 km. Azoknak célszerű az automatát választani akik a későbbiekben is automata váltós autót fognak vezetni.
Automata váltóval való tanulás hátrányai:
Mivel a jogosítványba beírják a korlátozást (76 kódot), ezután csak automata váltós járművet vezethet. Lehetőség van azonban kiegészítő vizsgát tenni mechanikus váltós autóra, ilyenkor csak gyakorlati vizsgát kell tenni mechanikus váltós autóval. Sikeres vizsga után törlik a korlátozást.

Egyéb információk:
Előírt egészségi alkalmassági vizsgálat a háziorvosnál történik, I. fokú 1. csoportú. B kategóriára.
PÁV vizsgálat alapesetben nem szükséges, kivétel: 5 sikertelen gyakorlati vizsga után - amennyiben a tanuló továbbra is jogosítványt kíván szerezni - vagy B kategóriás történő munkavállalás esetén.
Tanfolyamra az vehető fel, aki 17. életévét betöltötte vagy ennél 6 hónappal fiatalabb, alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik, a tandíj első részletét befizette, a jelentkezési lapot aláírta, az adatvédelmi tájékoztatót elfogadta és a felnőttképzési szerződés megkötésre került.
Egészségügyi alkalmassági vizsgálattal rendelkezik (amennyiben nem áll rendelkezésre akkor az elméleti vizsgára jelentésig leadja és pdf formátumban megküldi az autósiskola részére). Nem magyar állampolgár esetében tartózkodási engedéllyel kell rendelkeznie legalább 6 hónapja.
Vizsgára bocsátás feltételei B kategória esetében:
Elméleti vizsga - a tanuló 17 évnél legfeljebb 3 hónappal fiatalabb, a tanfolyamot elvégezte, e-learninges igazolással rendelkezik vagy elméleti tantárgy hallgatása alól felmentést kapott, az elméleti vizsgadíjat befizette, és az orvosi egészségi alkalmassági igazolás rendelkezésre áll valamint bemutatta az alapfokú (általános) iskolai végzettséget igazoló bizonyítványt. Amennyiben a tanuló alapfokú iskolai végzettségét a meghatározott módon nem igazolta, az első elméleti vizsgán részt vehet, de amíg a bizonyítványt nem mutatja be, következő vizsgára nem bocsátható illetve részére vizsgaigazolás nem állítható ki.
Az elméleti tanfolyam megkezdésétől számítva 9 hónapon belül az első vizsgának meg kell történnie illetve 1 éven belül sikeres KRESZ vizsgát kell tenni. Amennyiben az elméleti tanfolyamot 9 hónapon belül nem fejezi be illetve nem kerül sor az első KRESZ vizsgára vagy 1 éven belül nem tesz sikeres KRESZ vizsgát, a tanfolyamot meg kell ismételni amennyiben B kategóriás jogosítványt kíván szerezni. A sikeres elméleti vizsgáról a vizsgáztató hatóság a tanuló iskolájának igazolást küld.
Gyakorlati vizsga:
betöltött 17 éves életkor, befizetett vizsgadíj, az előírt minimum óraszám (29 óra) és a kötelezően előírt km futás (580 km) teljesítése. Amennyiben bármelyik feltétel hiányzik, a forgalmi vizsga nem történik meg. Ha a KRESZ vizsgától számított 2 éven belül nem kerül sor sikeres gyakorlati vizsgára, a teljes tanfolyamot újra kell kezdeni. 5 sikertelen gyakorlati vizsga esetén PÁV vizsgálat szükséges, amennyiben a tanuló továbbra is jogosítványt kíván szerezni. Ebben az esetben sem telhet le az előírt 2 év. Az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzése és a vizsga letétele a Magyar Vöröskeresztnél történik. Az elsősegély vizsgát célszerű a gyakorlati vizsga előtt letenni.
Személyazonosság és az alapfokú iskolai végzettség igazolásának módja: személyazonosságát és iskolai végzettségét a jelentkezési adatlap és az azon szereplő nyilatkozat aláírásával igazolja.
Minden vizsgára kötelező magával vinni a személyi igazolványt, lakcímkártyát, meglévő vezetői engedélyt, plusz az elméleti vizsgára az alapfokú iskolai végzettséget igazoló okiratot is.
A sikeres forgalmi vizsgáról kiállított vizsgaigazolást a Vizsgaközpont az illetékes igazgatási hatóság részére megküldi (okmányiroda).
A sikeres forgalmi vizsga után a tanuló személyesen intézheti a vezetői engedély kiállítását az okmányirodában. Ehhez szükséges dokumentumok: személyi igazolvány, lakcímkártya, meglévő vezetői engedély, elsősegélynyújtási ismeretek megszerzését igazoló kártya. A jogosítvány kiadását Ügyfélkapun keresztül is lehet intézni.
A tanfolyam elméleti távoktatásból és gyakorlati órákból áll. A vezetési gyakorlat alapoktatásból és főoktatásból tevődik össze.
Engedélyező hatóság: Építési és Közlekedési Minisztérium, Közúti Gépjármű-közlekedési Hatósági Főosztály - 1138 Budapest, Váci út 188. D épület földszint (tel.: (1) 477-1551; email: kepzes-kghf@ekm.gov.hu)
Képzés felügyeletet ellátó szerv: Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont 1119 Bp., Petzvál József u 39. T:06-1-371-3030